En iyi doktor ve hastaneyi sizler için organize ediyoruz.

Gilaburu Meyvesi Kansere Karşı Koruyor ( Galiburu Meyvesi Nedir? )Gilaburu Meyvesi Kansere Karşı Koruyor ( Galiburu Meyvesi Nedir? )

Gilaburu Meyvesi Kansere Karşı Koruyor ( Galiburu Meyvesi Nedir? )

Gilaburu meyvesinin kansere karşı koruyucu etkisi olduğunu ifade eden Diyetisyen Cansu Arslan, "Yüksek C vitamini içeriği bunun yanında A ve E vitamininden, likopenden zengin olması bu meyvenin önemini artırıyor" dedi.

Galiburu Meyvesi Nedir?

Ülkemizde Kayseri başta olmak üzere İç Anadolu Bölgesi’nde yetişmektedir. Bazı insanlar birçok derde deva olan bu meyveden henüz yeni yeni haberdar olmakta ve gilaburu faydaları da kişiler tarafından araştırılmaktadır. Gilaburu faydaları İbrahim Saraçoğlu tarafından da dile getirilen bir meyvedir. Özellikle böbreklere olan faydalarıyla ve kansere karşı koruyucu etkisi ile dikkatleri çeken ve görüntüsüyle ilgi odağı olan bu meyveyle ilgili bilgileri ve gilaburunun faydalarını aşağıda okuyabilirsiniz.

Reklam Alanı


Gilaburu Meyvesi Faydaları Nelerdir?

Gilaburu böbreklerin sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olması ile bilinmektedir. Bununla beraber bu özelliği ile öne çıkan gilaburu meyvesinin böbrek taşlarına, böbrek kumuna karşı çok etkili olduğu ve bu sorunların çözülmesinde önemli destekleri dokunduğu söylenmektedir.

Kan dolaşımının sağlıklı devam etmesini sağlamaktadır. Antioksidan özellikleri gösterdiğinden ötürü kan dolaşımına yardımcı olmaktadır.

Tansiyonun dengede olmasına yardımcı olabilir. Antioksidan özellikleri ile uzun zamanda damarlarda plaka oluşumunun önlemesi ile yüksek tansiyon gibi sağlık problemlerine de iyi gelmektedir.

Gilaburu Meyvesi Nelere İyi Gelir?

  • Antioksidan özellikleri sayesinde cilt sağlığına iyi gelir.
  • Yaygın cilt problemlerine karşı çözüm sağlar.
  • Uykusuzluğu ve stresi azaltır.
  • İdrar söktüren bir etki oluşturur.
  • Adet ağrılarının azalmasına katkı sağlar.

Gilaburu meyvesinin bilinen faydalarını bu şekilde sıralamak doğru olacaktır.

Reklam Alanı


Loader